В Асканії-Новій обговорили співпрацю громад для розвитку бізнесу.
27 квітня на базі селищної ради Асканія-Нова Громадською організацією «Регіональний аналітичний центр» було презентовано проект «Синергія громад – запорука економічного розвитку громади», який був ініційований з метою поширення знань з використання інструментів децентралізації серед жителів об’єднаних громад для формування розвитку малого та середнього бізнесу, популяризацію практики створення бізнес-кластерів між трьома громадами Херсонської області (Кочубеївка, Асканія – Нова, Григорівка) та тим самим стимулювання економічного розвитку громад.
Використовуючи наявний ресурсний потенціал зазначених громад, за допомогою інформаційних та практичних заходів протягом проекту планується не тільки популяризувати практику створення бізнес кластерів між громадами, як партнерів, завдяки якій можна запровадити чітку систему роботи в розвитку бізнесу в громадах. Але й зацікавленні мешканці громад отримають необхідні практичні знання під час навчальних модулів: що таке ведення бізнесу, як децентралізація впливає на його розвиток та самі спробують на практиці оформити свою ідею в бізнес-план або проект з подальшим пошуком фінансування на його реалізацію.
- — Проаналізувавши Плани Стратегічного розвитку громад: Асканія –Нова, Григорівка, Кочубеївка можна сказати, що в громадах є спільні стратегічні цілі, які можуть бути підсилені через співробітництво громад. В особливості всі три громади в своїх стратегіях визначили основним – економічний ріст, через розвиток підприємництва в громадах. А також серед основних проблем назвали відтік молодого населення до великих міст. А тому, серед можливих варіантів вирішення даних проблем – є розвиток підприємництва серед зацікавлених жителів. Наша задача на сьогодні обговорити проблемні для громад питання щодо розвитку бізнесу та почути, що саме громади хочуть впровадити, які напрямки посилити та віднайти людський потенціал, який готовий діяти. Таке обговорення допоможе підібрати та підготувати необхідні теми для учасників навчання в подальшому, які прагнуть розпочати свою справу в громаді та готові до роботи» — резюмувала Голова організації Світлана Гудь.
— Ми готові допомагати своїм жителям не тільки моральною підтримкою, але й запровадивши відповідні програми на місцевому рівні, закладаючи певну кількість бюджетних коштів на підтримку молодих підприємців, оскільки для нашої громади, як і для наших сусідів-громад та партнерів є розвиток підприємництва є однією з стратегічних цілей, яку реалізувати без співпраці практично не можливо, а бізнес потрібно стимулювати. І ми готові до цього.» — зауважив голова селищної ради Асканія-Нова Віталій Цвінціцький.
- Ви правильно відмітили, що розвинути громаду можна не поодинці, а тільки у співпраці, а для цього потрібно не стати конкурентами, а спільно підготувати професійних менеджерів, які зможуть працювати над залученням фінансування в будь-якій сфері для потреб громади. – підкреслив Голова організації «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» Павло Яремій.
Посилення міжгромадської співпраці залежатиме від ефективності взаємодії органів виконавчої влади, приватного бізнесу, громадського сектору. А тому всі присутні на заході учасники вже заявили про готовність взаємодіяти між собою та залучати для цього активних людей.
— «В цьому проекті, наша основна задача, як експертів, поділитися практичним досвідом з вами та допомогти стартувати, навчити мислити проектно, що ми найближчим часом і зробимо» — резюмувала залучений експерт проекту Наталія Висіканець.
Програма «U—Lead з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польшею та Швецією.