«Регіональний аналітичний центр» посилили співпрацю з Військовою академією м. Одеса
Співпраця почалась ще на початку цього року з заключення Меморандуму, де спільно з представниками Військової академії визначили можливі, цікаві напрямки, які дозволять організувати процес навчання курсантів академії, залучивши додаткові практичні та експертні ресурси від громадських організацій.
«Вже рік, як курсанти Військової академії мають можливість навчатися на новій спеціалізації «Організація розвідувально-інформаційної роботи у військових частинах». Для нас важливо організувати навчання так, щоб воно було максимально насиченим та цікавим. Саме тому, постійно організовується співпраця з різними цивільними фахівцями цього напрямку. В цьому році ми почали співпрацювати з громадською організацією «Регіональний аналітичний центр» — розповідає полковник Юрій Гикало (начальник факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Сил спеціальних операцій Одеської Військової академії).
Вже першими спільними заходами стало проведення дослідження «Аналіз соціальних конфліктів в Одеській області» курсантами – аналітиками факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та Сил спеціальних операцій Військової академії (м. Одеса) спеціалізації «Організація розвідувально-інформаційної роботи у військових частинах (підрозділах)».
«Участь курсантів в досліджені, це і вклад нашої Академії в пророблену роботу щодо моніторингу конфліктів, а також ще більше масштабування даного дослідження на рівні області. Окрім того, це гарна можливість практикувати свої аналітичні навики для курсантів саме через практичну роботу. Це тільки перші кроки у тісній співпраці викладацького складу та курсантів з Регіональним аналітичним центром, і сподіваємось, що в подальшому спільна активність буде тільки нарощуватися. – резюмував Юрій Гикало.
Дослідження проводилось за методологією, що була розроблена в рамках проєкту «Розробка пілотної моделі мапування соціальних конфліктів на прикладі п’яти районів півдня Одеської області», що реалізувався спільно з Програмним офісом Форуму громадянської служби миру (forumZFD) в Україні в 2018 році та була вдосконалена в рамках проєкту «Соціальна згуртованість через впровадження практики аналізу конфліктів та їх вирішення через побудову діалогу в громадах Одещини» за фінансування Європейського Союзу через International Alert у партнерстві з Thomson Media в 2019 році.
- «Для кожної організації важливим результатом та показником є життєздатність проєкту або ініціативи, навіть після завершення фінансування. Можемо з впевненістю сказати, що співпраця з Одеською військовою академією це новий, корисний досвід і для нас в тому числі, можливість продовжувати цікаві ініціативи, а також можливість долучитись до вдосконалення практичних навиків курсантів в аналітичній роботі. – розповіла керівник організації Світлана Гудь.
Нагадаємо, що метою дослідження є фактори, що призводять до соціальної напруги та соціальних конфліктів в громадах Одеської області. Аналізувалися найбільш резонансні та серйозні конфлікти, серед яких:
— конфлікти, пов’язані з проросійськи налаштованими громадянами та громадянами, що мають сепаратистські настрої;
— конфлікти, пов’язані із внутрішньо переміщеними особами;
— конфлікти, пов’язані з проведенням АТО, ООС та мобілізаційної кампанії Збройних Сил України;
— конфлікти, пов’язані з релігійними почуттями та відносинами в громаді (особливо в контексті процесу створення єдиної помісної української автокефальної православної церкви);
— використання “мови ворожнечі” в ЗМІ, як такої, що формує або посилює стереотипи в населення по відношенню до певної групи людей.
Вже найближчим часом мапа буде оновлена інформацією, включаючи 2021 рік.