Школа медіаграмотності для мешканців Придунав’я

Мета проекту «Школа медіаграмотності для мешканців Придунав’я 35+» – підвищення рівня медіаграмотності населення Придунав’я віком 35+ та заохочення до свідомого обирання медіаконтенту, через організацію серії навчальних заходів-тренінгів та створення Школи медіа грамотності, що виконувалась за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні.

Строки реалізації проекту: березень-вересень 2016 р.

Проектом було заплановано провести шість тренінгів «Школа медіаграмотності для мешканців Придунав’я 35+».

Всього участь у школі прийняли 138 мешканців Придунав’я (м. Ізмаїл, Рені та їх райони) із запланованих 130 та 33 мешканця м. Южний (центр області). Слід зазначити, що бажаючих прийняти участь в тренінгу була більша. Близько 40 претендентів отримали відмову за віковою ознакою, однак 9 аплікантів у віці до 35 років таки відвідали тренінги, що склало 6,5% від загальної кількості учасників. За віковою категорією від 35 – 45 років – 27 учасників, 46-55 – 24 учасника, 56-65 – 42 учасника, старше 65 років – 36 учасників.

По результатам в ЗМІ вийшло усього більше 30 інформаційних повідомлень, в тому числі на інформаційних інтернет сайтах міста («Кур’єр тижня», «Українська Бессарабія», інформаційний сайт Рені «ИнфоРени»), в друкованому спецвипуску «Кур’єр тижня» за результатами проекту, сюжети на місцевому ТВ («Бессарабія ТВ», «Громадське телебачення м. Рені»), на офіційних сайтах Ренійської міської ради та Ренійської районної державної адміністрації, а також на сторінці Школи у мережі Facebook.

Особливим досягненням проекту стало те, що про Школу дізнались в м. Южне Одеської області. Южненська міська рада запросила прочитати семінар для працівників виконавчої влади по медіаграмотності, забезпечивши необхідні умови для навчання: приміщення, харчування, обладнання, аудиторія. Захід пройшов 7 липня 2016 року.

Партнерами проекту виступили:

  • ГО «Гармонія» (керівник М. Талько) і ГО «Наше наследие» (керівник Г. Згурська), що реалізують в Ізмаїльському та Ренійському районах проект «Університет третього віку 50+» і навчають комп’ютерної грамотності людей пенсійного віку;
  • Ізмаїльський державний гуманітарний університет;
  • Ренійська міська рада;
  • Ренійська районна державна адміністрація;
  • Відділ освіти Ізмаїльської районної державної адміністрації;
  • Академія української преси (надання літератури з медіаграмотності);

Спецвипуск газети з підсумками проекту

«Школа медіаграмотності для мешканців Придунав’я 35+» у Facebook