Відкриті бюджети – запорука довіри громадян

Проект «Відкриті бюджети – запорука довіри громадян» (Південь Одеської області).Реалізований в рамках проекту «Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!», що реалізується Одеською обласною організацією ВГО КВУ в партнерстві з  «Фундацією «Відкрите суспільство» – Україна» за фінансування Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Строки реалізації: квітень 2015 р. — червень 2016 р.

Протягом року громадськість з 15 міст України контролювала бюджетний процес в своїх містах та намагалась сприяти його відкритості та прозорості для громадян. В тому числі і в м. Ізмаїлі, де для цього проводились навчальні семінари для активних громадян та журналістів з питань бюджетного процесу. Зокрема на початку роботи аналізувались офіційні сайти міст на предмет висвітлення бюджетної діяльності і витрат та публікації актуальних змін до бюджету міста, впорядкованість прийнятих рішень з питань бюджету, а також наявність окремого розділу «Міський бюджет». Окрім того проводився моніторинг вчасного оприлюднення бюджету на наступний рік в строки визначені законодавством.

 Зокрема, відповідно до проведеної роботи були досягнуті такі результати:

  1. По результатам проекту та адвокації направлених рекомендацій Ізмаїльська міська рада опублікувала 11 грудня 2015 року на офіційному сайті проект рішення про бюджет міста Ізмаїла на 2016 рік, чого раніше ніколи не робили.
  2. По результатам проекту вже з 2016 року при прийнятті бюджету на 2016 рік на сайті в прийнятих рішеннях з’явились рішення про бюджетні запити головних розпорядників бюджетних коштів на 2016 рік.
  3. На сайті Ізмаїльської міської ради впорядковані всі рішення Ізмаїльської міської ради а саме в рекомендаціях зазначалось, що рішення ради невпорядковані, що заважало пошуку необхідного рішення щодо питання бюджету, наразі всі рішення прикріплені до року і тепер можна легко знайти рішення про прийняття бюджету на рік, а також звіту по його виконанню.

Якщо ж говорити про довгостроковий вплив, то після закінчення проекту, робота проводиться власними силами і слід зазначити, що Ізмаїльська міська рада виконала рекомендації ГО «РАЦ», а саме в грудні 2016 року оприлюднили проект бюджету на 2017 рік на офіційному сайті для ознайомлення громадянами міста, на початку 2017 року створено окремий розділ на офіційному сайті ради «Бюджет м. Ізмаїла на 2017 рік», де розмістили підрозділи «Паспорти бюджетних програм та звіти» та «Бюджет міста» з подальшими їх наповненнями, що полегшує значно для громадян пошук прийнятих рішень щодо змін до бюджету. Таким чином, Ізмаїльська міська рада зробила крок назустріч громадськості та відкритості щодо прийняття рішень.

ЗМІ про проект:

В Измаиле расскажут, куда идут бюджетные деньги

Местным бюджетам — доверие граждан

В Измаиле состоялась презентация проекта «Прозрачные бюджеты — залог доверия граждан»

В Измаиле расскажут, куда идут бюджетные деньги

В Измаиле обсуждали прозрачность местных бюджетов

Три вимоги до міського голови м. Ізмаїла щодо міського бюджету 2016 року

Измаил: стоит ли целовать руки депутатам-бизнесменам? (Бессарабия-информ)

Стоит ли целовать руки депутатам-бизнесменам? (Одеські вісті)

Кому в Рени закон не писан?

Лёд тронулся?

Измаил пасёт задних в рейтинге прозрачности бюджетов украинских городов

От мэра Измаила требуют обнародования проекта «Бюджет-2016»

В Измаиле — «минимальный уровень» обеспечения бюджетной прозрачности, участия и добропорядочности (Бессарабия-информ)

В Измаиле — «минимальный уровень» обеспечения бюджетной прозрачности, участия и добропорядочности (04849.com.ua)

В Ізмаїлі презентували результати оцінювання бюджетної політики

Измаил занял 11 место в рейтинге Прозрачности-Участия-Добропорядочности

Ізмаїл посів 11 місце у рейтингу прозорості-участі-доброчесності місцевих бюджетів

Действительно ли середина – «золотая»?