Добровільне об’єднання громад в дії

Партнери виконання проекту «Добровільне об’єднання громад в дії» – роз’яснення законодавства органам місцевого самоврядування щодо процесу децентралізації та впровадження територіальної реформи. Південь Одеської області.

Термін реалізації: червень – серпень 2015 рік.

Проект став можливим завдяки співпраці з ГО «Сприяння міжкультурному співробітництву» в рамках «Української миротворчої школи» за фінансового сприяння Посольства Великої Британії в Україні.

Були проведені чотири одноденні семінари для органів місцевого самоврядування Болградського, Татарбунарського, Ізмаїльського, Ренійського та Кілійського районів: «Перспективи розвитку місцевого самоврядування на Півдні Одеської області

Семінари дали можливість роз’яснити сільським головам особливості впровадження реформування місцевого самоврядування в розрізі добровільного територіального об’єднання громад, обговорити проблемні питання та побоювання на місцевому рівні від реалізації реформи. Як результат – зменшення конфліктного настрою серед представників кожної громади та надання відповідей на кожне питання, що цікавило сільських голів щодо реформи. Крім того, важливим компонентом стало пояснення особливостей процесу добровільного впровадження реформи, враховуючи пропозиції та попередні варіанти моделювання спроможних територіальних громад.

В рамках семінару були розглянуті питання концептуального, правового, фінансового та бюджетного забезпечення реформи, перерозподілу повноважень між рівнями та органами публічної влади, застосування методики об’єднання територіальних громад, перспективи проведення місцевих виборів.

В результаті проведених заходів вдалось зібрати певний зріз проблем та питань, що викликають побоювання в сільських голів, а внаслідок них вже і протест щодо об’єднання.

В ході роботи семінарів голови сіл, які потенційно можуть увійти до складу об’єднаної громади обговорили питання взаємодії та умови виконання «Методичних рекомендацій формування спроможних територіальних громад». Учасники всіх семінарів змогли спробувати пройти практично процедуру об’єднання територіальних громад через ділову гру.

До заходів приєднались експерти Офісу реформ в Одеській області Леся Голинська, Михайло Свірін, які додатково роз’яснили фінансову складову реформи.